Системи витяжної вентиляції автомобільних стоянок, гаражів та паркінгів
У разі неправильно влаштованої системи витяжної вентиляції підземної стоянки, паркінгу або гаража, можливе погіршення технічного стану автомобіля (погіршиться фарбувальне покриття, не виключено виходу з ладу електроустаткування, і, як наслідок, зменшиться термін його служби). Таке погіршення буде у разі порушення режиму повітрообміну, непідтримання оптимальної вологості повітря та видалення шкідливих домішок. Це буде незалежно від наявності опалення в цих приміщеннях, отже, необхідна установка вентиляції.
У підземних стоянках та гаражах великої площі необхідне використання системи припливно-витяжної вентиляції, яка може виконувати функцію повітряного опалення. У невеликих гаражах достатньо лише витяжної вентиляції. Для таких гаражів застосовують вентиляцію з розрахунку 180-200 м 3/год на один автомобіль. Температура повітря в цих приміщеннях повинна бути не нижче +5°С. У вентиляційній мережі використовуються повітроводи з оцинкованої сталі, оброблені вогнетривкою сумішшю або покриті вогнетривкими ізоляційними матеріалами. Витяжна вентиляція з підземних гаражів та стоянок здійснюється з верхньої та нижньої зон. Вночі припливно-витяжна установка переходить у режим економії - на рециркуляцію.
Це відбувається в автоматичному режимі в заданий час і регулює необхідну температуру в приміщенні. У разі встановлення в системі вентиляції датчиків ЗІ, то при підвищеній концентрації збільшується витяжка.
Можна виділити такі типи вентиляції гаража:
- Природна вентиляція. Це найпростіша вентиляція. Для видалення повітря використовують дефлектор, а для припливу - зовнішні решітки, перетин яких має бути в 2-3 рази більше, ніж у витяжних. Великим недоліком цієї вентиляції є її залежність від температури та тиску зовнішнього повітря та швидкості вітру.
- Механічна вентиляція. У цьому випадку витяжка та приплив повітря здійснюються за допомогою вентиляторів. Припливне повітря очищається у фільтрі, нагрівається в калорифері (в основному електричному) і подається через вентиляційну мережу в приміщення. Для організації механічної вентиляції потрібне просторе приміщення.
- Комбінована вентиляція. Просте та недороге пристрій. Поєднує природну припливну вентиляцію та механічну витяжну.
При виборі організації, яка здійснюватиме монтаж вентиляції, необхідно звертати увагу на наявність досвіду в аналогічних роботах, чи є необхідні ліцензії, терміни виконання робіт та їх якість.