Декілька слів про кондиціонери
Перед тим як купити кондиціонер, зазвичай досліджують інформацію про моделі на ринку, аналізують доступний набір функцій та вартість цих спасених від спеки та холоду агрегатів. Але звідки походять ці чудові технічні пристрої, якою популярністю вони користуються у всьому світі і що варто знати, вибираючи кондиціонер?
Трохи історії, статистики та корисних порад дивіться нижче.
Трохи історії
Відомо, що ще тисячу років тому в Персії відбувались спроби кондиціонування повітря. Для цього використовувався принцип охолодження води при випарюванні. Кондиціонер того часу виглядав досить незвично. Він представляв собою шахту з пористими судинами, заповненими водою, або проходячим через неї водяним джерелом. Пориви вітру над такою шахтою або через неї приносили бажану прохолоду.
Наступний крок - відкриття властивостей стислих і рідких газів Майклом Фарадеєм у XIX столітті. Під час цих експериментів він помітив цікавий наслідок - охолодження повітря. Але теорія так і залишилась теорією, поки в 1902 році Уіллісом Керріером не був винахідений електричний спосіб кондиціонування. Перший кондиціонер був випущений в 1930-х роках. Він представляв собою агрегат, який прикріплювався з зовнішньої сторони будівлі.
Цікаві факти
Якщо пригадати кліматично важке літо 2010 року в Росії, то стає зрозуміло, чому попит на кондиціонери збільшився тоді в 3 рази. І зараз статистика показує, що росіяни активно беруть кредити на покупку кліматичної техніки. Середній розмір кредиту - 17 тис. рублів при середній зарплаті в 21 тис. рублів.
У країнах, де спекотний клімат є нормою, ще більший попит на кондиціонери. Так, в Індії кондиціонер займає третю позицію в шкалі потреб середнього громадянина (перші дві віддані мобільному телефону і холодильнику, а на четвертій стоїть покупка телевізора). Кондиціонер непомітно з символу розкоші перетворився в необхідний предмет.
Практичні поради
Варто знати, що кондиціонери відрізняються конструкцією та виробником. Зовнішній і внутрішній блоки в комплекті можна ідентифікувати спліт-систему. Моноблок віконного кондиціонера вже містить обидва ці складові. Якщо потрібна часта переміщення кондиціонера, зручний буде мобільний агрегат. При установці спліт-системи в нижній частині приміщення отримують напольний варіант кондиціонера. Безумовне зручність спліт-систем - управління їх налаштуваннями за допомогою дистанційного пульта.
Яку модель вибрати, залежить від ваших уподобань, а також розмірів приміщення і цілей, для яких придбається кондиціонер.
П'ять міфів про кондиціонери
Який би кондиціонер ви не обрали, завжди знайдуться доброчесні. Вони будуть розповідати про те, як шкідливо користуватися кондиціонером, старатимуться всячески затемнити вашу радість від покупки. Ви зможете перевершити їх, ознайомившись з розкритими міфами про небезпеку кондиціонування. Вам буде що сказати щодо нових досягнень техніки.
Міф 1. Від кондиціонерів погіршується здоров'я.
Встановлюючи кондиціонер у себе вдома, люди розраховують на комфортний кліматичний режим. Це охолодження повітря в спеку та його підігрів в холод. Існує думка, що такі температурні перепади можуть спровокувати різні захворювання. Зокрема, простудні. Це твердження абсурдне. Чутки про так званий "хвороба легіонерів" - це повний абсурд. По-перше, у нашій країні немає таких систем кондиціювання, за використанням яких було відзначено вибух цього захворювання. Для виникнення і поширення бактерій потрібна волога середовища і температура в 30-35°С. Стандартні системи кондиціювання далекі від цих показників. Температура конденсату в них наближається до нуля. По-друге, ця хвороба має інфекційний характер. Її джерела не було зафіксовано вже давно. А те, що винуватцями є саме кондиціонери, взагалі не доведено.
Міф 2. При кондиціонуванні утворюється "дистильований" повітря, тобто мертвий, не містить корисних частинок.
Цього не може бути хоча б тому, що принцип роботи кондиціонерів прямо протилежний. Вони видаляють шкідливі речовини з повітря - частинки пилу, топольовий пух і інші не корисні для дихання елементи. Якщо не увімкнути кондиціонер, доведеться дихати забрудненим, але "живим" повітрям. Чи це альтернатива? Негативно заряджені аерони (корисні частинки) згідно фізичним законам відштовхуються від фільтрів, також мають від'ємний заряд. Таким чином, корисні частинки залишаються в повітрі. Крім того, кондиціонери насичують атмосферу приміщень ідеальним балансом вологості.
Міф 3. Кондиціонери поширюють інфекцію під час сезонних епідемій.
Якщо хтось із працівників захворів грипом, то система кондиціювання ні в якому разі не рознесе інфекцію по всіх приміщеннях. Цього просто не може бути з технічної точки зору. В кондиціонерах немає змішувальних камер, щоб повітря з різних приміщень могло там накопичуватися. Поступаючий і видаляючийся повітря не контактують один з одним. З такою технологією повітря не забруднюється, а очищується.
Міф 4. При кондиціонуванні відбувається висушування повітря.
Ні, і ще раз, ні. До чого тоді налаштування балансу вологості в сучасних кондиціонерах? Саме завдяки цьому можна встановити оптимальну вологість в межах від 30% до 60%. Вона корисна як для здоров'я людей, так і для збереження конструкцій та внутрішніх матеріалів приміщень. Цю функцію пропонують всі виробники кондиціонерів.
Міф 5. Через кондиціонери починаються простудні захворювання.
Але ж для того існують різні температурні режими і можливість їх регулювання. Кожна людина обирає ту ступінь тепла чи прохолоди, при якій йому комфортно. Звичайно, якщо він не хоче цілеспрямовано замерзнути чи знемогти від спеки. Використання налаштувань системи кондиціювання варто починати з розумом. При виборі кондиціонера завжди можна звернутися до консультантів або отримати електронну довідку в інтернеті.
Тепер ви достатньо інформаційно зброєні для того, щоб протистояти пустим чуткам і вигадкам. Не існує таких "мінусів", які можуть змусити сучасну розумну людину відмовитися від удосконалення своїх побутових умов. Інакше винахід нової корисної техніки можна вважати марною витратою часу. У наш техногенний вік це звучить абсурдно.