Повітряне опалення

Повітряне опалення — один із різновидів систем опалення будівель. На відміну від водяного або парового опалення, теплоносієм є гаряче повітря.

Повітряне опалення СТО

Обґрунтування ефективності повітряного опалення та приміщень з висотою понад п'ять метрів.

Візьмемо для прикладу СТО, що складається з:

- мийно-рихтувальної ділянки;

- фарбувальні ділянки;

- ремонтно-технічний цех;

- чотириповерхова будівля АБК.

Виходячи з великої площі приміщень, а також висотою близько 8 метрів, ми передбачили, для всіх будівель, крім АБК, повітряне опалення за допомогою газових дахових агрегатів типу руфтоп, так як обігрів цехів за допомогою регістрів зазвичай застосовується при висоті цеху до 4 м, т.к. все тепло від них йде під стелю і, в основному, розсіюється через дах та вікна другого світла.

Окрім цього, необхідно врахувати втрати тепла при водяному обігріві на теплообмінниках, теплоцентралі і на тепловіддачу від регістрів. Все це становить до 10-15% потужності.

Під час повітряного опалення з використанням тепловентиляторів з водяним калорифером додаються до існуючої вартості вентиляції:

Тепловентилятор

1. фенкойли;

2. насосне обладнання із значним енергоспоживанням;

3. труби та їх ізоляція;

4. збільшення потужності котельні;

5. роботи з їхнього монтажу.

А також 10-15% втрат від потужності, що і при традиційному водяному опаленні.

Виходячи з вищесказаного, застосування водяного опалення для компенсації тепловтрат цехів економічно недоцільне.

Руфтопи з газовим підігрівом повітря мають безпосереднє іскрове запалювання з датчиком полум'я та можливістю діагностики несправностей, що з'являються на дисплеї. Приблизна витрата газу - від 2 до 12 м3/год, залежно від температури та продуктивності обладнання. Завдяки закритій камері горіння та спеціально розробленому теплообміннику повітря швидко нагрівається і не має прямого контакту з полум'ям відповідно, не змішується з продуктами горіння. Так що пряме нагрівання повітря забезпечує в короткі терміни необхідну температуру в приміщенні та ефективно її підтримує. Процес підігріву повітря відбувається в єдиному блоці, що унеможливлює застосування додаткового обладнання при підготовці повітря. Тому в будинках з великим об'ємом повітря покрівельні моноблочні газові обігрівачі застосовуються все частіше.

Застосування повітряного опалення, з пожежної безпеки, рекомендовано для всіх категорій приміщень без обмежень, згідно з ДБН В.2.5-67-2013 Дод. А

Потужність на опалення регістрами СТО заввишки 8 м – 187 кВт, а повітряне з урахуванням градієнта висоти – 78 кВт, що у два з половиною рази менше.

Потужність на опалення регістрами приміщень мийок, фарбування та рихтувального цеху – 116 кВт, на опалення повітрям – 52 кВт!!!

Для підігріву припливного повітря при нормованому повітрообміні необхідно:

- для СТО – 486 кВт;

- для миття, фарбування та рихтувального цеху – 320 кВт.

Усього для СТО, при повітряному опаленні, необхідно 564 кВт (486 кВт вентиляція+78 кВт - обігрів, що становить лише 14%).

Усього для мийок, фарбування та рихтувального цеху для повітряного опалення необхідно 372 кВт (320 кВт вентиляція+52 кВт обігрів, так само 14%).

Виходячи з вищесказаного, ми вважаємо, що, в даний час, для торгових центрів (Епіцентр, Екомаркет і т.д), СТО (Сканія, Вольво і т.д.) та інших будівель, застосування повітряного опалення з прямим газовим нагріванням – це найекономічніший і найефективніший вид опалення.