Система кондиціювання повітря та вентиляція. Системи кондиціювання. Типи кондиціонерів
Як відомо, хороша продуктивність у працівників спостерігається при сприятливих параметрах повітря в робочій зоні, це досягається завдяки правильному підбору і монтажу системи вентиляції та кондиціювання повітря. Мікроклімат у приміщенні характеризується температурою, вологістю, складом повітря - кількістю кисню і вуглекислого газу. Так, якщо не працює система вентиляції, то концентрація вуглекислого газу збільшується в 80 разів, і люди починають відчувати втомленість, погіршується настрій.
Вибір системи кондиціювання
Для правильного вибору кондиціонера необхідно враховувати ті функції, які в них є: вони можуть додатково до охолодження очищувати повітря, осушувати і обігрівати його. При виборі типу кондиціонера також варто враховувати обслуговувану площу, кількість людей, які там перебувають, призначення приміщення.
Кондиціювання і вентиляція з центральним кондиціонером і компресорно-конденсаторним блоком
Центральне кондиціювання необхідно для підтримки мікроклімату у приміщеннях великих обсягів. Непосредственно, таких як, торгові центри, концертні зали, галереї та інші приміщення подібного типу. У таких приміщеннях необхідно встановлювати потужні системи вентиляції, укомплектовані секцією охолодження.
Окрім стандартних елементів вентиляції, комплектна установка включає в себе компресорно-конденсаторний блок.
Зверніть увагу, що всі складові секції агрегату підбираються окремо, виходячи з характеристик приміщень, вимог замовника і на підставі точних розрахунків.
Центральний кондиціонер комплектується обладнанням в складі:
- вентилятора для подачі повітря в приміщення, яке використовується;
- фільтр очищення приточного повітря. Він ловить до 60% пилу (фільтри грубого очищення). За необхідності, за допомогою фільтрів тонкої очистки, можна задержувати і до 90% частинок пилу;
- механізму зволоження;
- механізму охолодження від зовнішнього компресорно-конденсаторного блоку або чилера;
- механізму нагрівання електричного, парового або водяного від центрального або автономного опалення;
- пристрою шумозаглушення;
- і, за бажанням замовника, рекуператора для економії енергозатрат.
Компресорно-конденсаторні блоки поділяють на два типи: з водяним охолодженням або повітряним. І той і інший несе за собою свої характерні переваги й недоліки.
Водяні ККБ володіють більшою потужністю, їм не характерні обмеження в відстані між двома блоками, а також можна охолоджувати течією води, що є великим плюсом. Серед недоліків системи водяного охолодження можна виділити необхідність складних розрахунків і монтажу, а також відносно високу її вартість.
Компресорно-конденсаторні блоки з повітряним охолодженням устроєні за принципом зовнішнього блока спліт-системи. Дані блок порівняно не дорогий і що не менш важливо, має можливість досить простий у монтажу і експлуатації.
При виборі центральної системи кондиціювання або компресорно-конденсаторного блоку вибирається високий ефективний сегмент. В основному на довгі роки він визначає не тільки кількість відпрацьованих апаратів, але й їхню вартість утримання, енергоспоживання і життєвий цикл.